معرفی‌کتاب: قدرت عادت | The Power of Habit

در پست قبلی اشاره ای به میان‌برهای ذهنی کردم و در انتهای آن به منشآ عادت نیز اشاره کردم.برای ایجاد میانبرهای ذهنی نیازمند آن هستیم بسیاری از عاداتی را که طی زمان تشکیل شده تغییر دهیم و یا آنرا بهبود ببخشیم. قدرت عادت کتابی نوشته شده توسط Charles Duhigg است که در این مورد به شما کمک خواهد کرد.
عنوان قدرت عادت در سال 2012 منتشر شد و به مدت 62 هفته عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌ تایمز را یدک می‌کشید.
این کتاب به عنوان یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از سوی دانشگاه هاروارد نیز انتخاب شده است. کتابی که به چگونگی شکل‌گیری عادت‌ها، اثرگذاری و اثرپذیری افراد از عادت‌های شکل‌ گرفته و کاربردهای آن‌ها اشاره دارد.
داهیگ در این کتاب صحبت از چگونگی راه‌اندازی یک بیزینس قدرتمند و یا تغییر مسیر زندگی می‌کند و آن را به ما آموزش می‌دهد.
پشت جلد کتاب را باهم‌ می‌خوانیم: در این کتاب، چارلز داهیگ به حقیقت اعجاب‌آوری پرداخته است، اینکه افراد تنها زمانی موفق می‌شوند که الگوهایی را که به زندگی انسان شکل می‌بخشند می‌شناسند و یاد می‌گیرند که چگونه آن‌ها را تغییر دهند. این ایده که شما حقیقتا می‌توانید عادات خود را تغیر دهید- موضوع تحقیقات گسترده‌ای در شاخه‌های مختلف علم ازجمله نورولوژی (عصب‌شناسی)، روانشناسی و روانشناسی کاربردی بوده است… .
عنوان قدرت عادت نتیجه تحقیق و پژوهش بر روی هزاران نفر است. اگر فکر می‌کنید که عادت بدی شما را رنج می‌دهد و یا به دنبال ایجاد عادت خوبی در وجود خودتان هستید، خواندن کتاب قدرت عادت را به شما توصیه می‌کنم.